Werken aan slimme zorg
Lottie werkt al sinds 2009 bij VieCuri. Wat begon met een Beroeps Begeleidende Leerweg (BBL-opleiding) groeide uit tot een veelzijdige loopbaan met ervaring op de afdelingen Cardiologie en Shortstay. In 2021 behaalde ze haar Bachelor of Nursing. Daarna was ze actief in het verpleegkundig stafbestuur, met als portefeuille technologie en innovatie.
De afgelopen jaren was Lottie nauw betrokken bij de overstap naar HIX 6.3, ons nieuwe elektronisch patiëntendossier (EPD). Deze ervaring gaf haar veel inzicht in hoe zorg en technologie elkaar kunnen versterken.
Wat doet een CNIO?
Als CNIO zorgt Lottie voor de verbinding tussen verpleegkundige praktijk en technologische ontwikkelingen. Ze denkt mee over hoe digitale systemen beter kunnen aansluiten bij de zorg, en werkt samen met Chief Medical Information Officer (CMIO) Wilfred Heesen aan projecten zoals:
- het verbeteren van het EPD;
- de ontwikkeling van een toekomstbestendig communicatie- en alarmeringssysteem;
- data-gedreven zorgprocessen via de Denktank data-gedreven zorg.
“Technologie verandert de zorg – niet alleen voor artsen, maar zeker ook voor verpleegkundigen,” vertelt Lottie. “Mijn missie is om slimme technologieën in te voeren die het werk verlichten en de zorgkwaliteit verhogen.”
Samenwerken aan zorgvernieuwing
Lottie staat open voor ideeën van collega’s. “Ik hoor graag wat er leeft. Samen maken we VieCuri steeds slimmer.”
Met de aanstelling van een CNIO onderstreept VieCuri het belang van technologische innovatie in de verpleegkundige zorg. Een mooie stap richting toekomstbestendige, patiëntgerichte zorg.